صفحه اصلی / دوره های آموزشی / اهمیت WPS در جوشکاری
تبلیغات شما
جوشکاری
امیرحسین هراتی
۲۹ اردیبهشت, ۱۳۹۵ یک دیدگاه بگذارید 587 بازدید

اهمیت WPS در جوشکاری

اهمیت WPS در جوشکاری

با توجه به نیازمندی های صنعتی دنیای امروز لازم است که کلیه عملیات های طراحی و ساخت و ساز و از آن جمله فعالیت های جوشکاری طبق قوانین تدوین شده ای که تحت عنوان استاندارد شناخته میشود انجام گیرد.

بر این اساس لازم است  برای اجرای هرکاری دستورالعمل اجرایی تهیه شود و پس از تهیه با انجام آزمایشاتی قابلیت اجرایی دستورالعمل و توانایی تحقق خواسته ها به اثبات برسد که در آن صورت برای آینده و مراحل بهره برداری هیچ مشکلی و نگرانی وجود نخواهد داشت.

wps یک دستور العمل نوشته شده است که مسیر را برای جوشکار در اجرای جوشکاری بر اساس کد مورد نظر مشخص میکند.یک wps کامل باید کلیه ی متغیر های اساسی و غیر اساسی و  در صورت نیاز متغیر های تکمیلی را برای هر پروسه جوشکاری که در wps استفاده شده است را شرح دهد . این متغیر ها در article II ذکر و در article IV بر اساس نشانی هریک جداگانه توضیح داده شده اند.

علاوه بر wps در جوشکاری باید به بازرسی جوش نیز دقت داشت:

در هر نوع از روش های بازرسی چشمی، نواحی معیوب باید به صورتی مشخص و ثبت شوند که به صورت مناسبی بررسی و تعمیر گردند. بسیاری از روش های موجود برای شرایط خاصی قابل کاربرد می باشند. یکی  از این روش ها ثبت نوع، اندازه و موقعیت هر کدام از یان عیوب می باشد. روش دیگر علامت گذاری برروی محل معیوب است. در بعضی از موارد از هر دو این روش ها می تواناستفاده نمود.

یک بازرس بایستی قادر به نگهداری نتایج باشد. بازرسان باید نتایج را به صورتی واضح ثبت کنند تا در بازرسی های بعدی، نتایج ثبت شده قابل فهم بوده و مورد استفاده قرار گیرند. گزارش های بازرسی بایستی دقیق و به اندازه کافی کامل باشد تا برای خواننده گزارش که از قطعه بازرسی شده می خواهد استفاده کند روشن و مشخص باشد. برای آماده سازی نتایج، بایستی تمامی اصول و مسائل ثبت شوند، هر چند که در لحظه ثبت نتایج بسیار واضح و ساده باشند، اما ممکن است بعدها به راحتی به خاطر آورده نشوند. از این رو یک گزارش خوب فقط برای نگهداری در نزد بازرس جوش نیست. بلکه به ایجاد یک روش استاندارد یکسان برای بازرسی کمک می کند.

موفق باشید

پسورد فایل:www.omranovin.com

 

دانلود فایل
تبلیغات شما

درباره ی امیرحسین هراتی

امیرحسین هراتی
امیرحسین هراتی هستم/هدف از ایجاد این محیط ارائه مطالب کاربردی و مفید در زمینه مهندسی عمران و بالا بردن دانش همدیگر است امیدوارم بتوانم سهم کوچکی در این کار داشته باشم. راه ارتباطی: harati@omranovin.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هنوز عضو کانال تلگرام نیستی؟
جدید ترین آموزش ها رو از دست نده