تبلیغات شما
بونکر
امیرحسین هراتی
۷ شهریور, ۱۳۹۵ یک دیدگاه بگذارید 3,033 بازدید

بونکر سیمان

بونکر سیمان

باسلام و وقت بخیر با معرفی بونکر سیمان در خدمت شما هستیم.

معرفي و موارد استعمال

براي تامين سيمان مورد نياز كارگاه در صورتي كه از نوع فله آن استفاده شود، نياز است كه سيمان مورد نظر از كارخانه با استفاده از تجهيزاتي به محل آورده شود. با توجه به حساسيت سيمان نسبت به رطوبت اين تجهيزات بايد به گونه اي باشند كه سيمان داخـل آنها از عوامل محيطي محافظت شود. بونكرهاي سيمان براي همين منظور مورد استفاده قرار ميگيرند.اين بونكرها كه شيوه كار آنهـا شباهت زيادي به سيلوها دارد عموما در ظرفيتهاي تقريبي ۳۰ و ۱۵ مترمكعب ساخته ميشوند. طراحي مخزن آنها به گونه اي اسـت كه سيمان در داخل آن كاملا سالم ميماند و به آساني به سيلوهاي ذخيره منتقل ميشود.

بونکر

انواع بونكرها

بونكرها با توجه به محل كارگاه و كارخانه توليد سيمان ميتوانند به صورت ريلي و يا كاميوني باشند. البتـه در برخـي مـوارد ايـن تانكرها بر روي بارجها و كشتي ها نيز حمل مي شوند. سيستم ريلي به اين صورت است كه تانكرها ميتوانند تعدادشان با توجه به نياز مشخص گردد (لذا هر حجمي از سيمان قابل دسترسي ميباشد) بر روي يك سيستم حمل ريلي نصـب شـده و بـه يـك لوكوموتيـو متصل ميشوند و به اين ترتيب تا محل مورد نظر حمل ميشوند. شكلي كه تانكرهاي نصب شده ميتوانند داشته باشند متفاوت است ولي همه آنها به گونه اي طراحي ميشوند كه سيمان به راحتـي و كامـل از آنهـا خـارج شـود . در شـكل زیر نمونـه اي از ايـن سيستمها مشاهده ميشود.

بونکر

نوع ديگر مورد استفاده كه به دليل آسان بودن عملكرد آن كاربرد بيشتري دارد، بونكرهاي كاميوني هستند . اين سيسـتم هماننـد سيستمهاي ريلي شامل يك مخزن است كه معمولا به صورت يكپارچه ساخته مي شود و بر روي يك شاسي نصب و به يك كـاميون و يا تريلر متصل ميشود. ممكن است كه بونكرها با كاميون به صورت يكجا ارائه شود و يا اينكه مخزن به تنهـايي توليـد شـود و در هنگام نياز به تريلر متصل شود.

براي تخليه آسان سيمان از تانكر، مخزن آنها در پايين به صورت مخروطي در مي آيد و به همين علت ممكن است كه تعداد ايـن مخروطها براي اينكه همه طول تانكر را پوشش دهند به سه عدد برسد كه به صورت يكپارچه ساخته ميشوند.

دانلود فایل PDF دانلود فایل WORD
تبلیغات شما

درباره ی امیرحسین هراتی

امیرحسین هراتی
امیرحسین هراتی هستم/هدف از ایجاد این محیط ارائه مطالب کاربردی و مفید در زمینه مهندسی عمران و بالا بردن دانش همدیگر است امیدوارم بتوانم سهم کوچکی در این کار داشته باشم. راه ارتباطی: harati@omranovin.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هنوز عضو کانال تلگرام نیستی؟
جدید ترین آموزش ها رو از دست نده