صفحه اصلی / دوره های آموزشی / سازه های فولادی / جلسه اول معرفی سازه های فولادی
تبلیغات شما
معرفی سازه های فولادی
علی رضایی
۲۸ اردیبهشت, ۱۳۹۵ دیدگاه اول 951 بازدید

جلسه اول معرفی سازه های فولادی

جلسه اول معرفی سازه های فولادی

 

در این جلسه ابتدا می خواهم یه معرفی مختصر از سازه فولادی داشته باشم.

سازه های فولادی نسبت به سازه های بتنی یکسری مزایا دارد که قابل تامل است، به طور کل سازه های فولادی همانطور که در دانشگاه به ما گفته شده، سازه ای نسبتا سبک، با سرعت اجرا بالا، اشغال فضای کمتر، باز بودن دست در اجرا باالخصوص راه پله (در جلسات آینده به این مهم بیشتر پرداخته می شود.)می باشد.

فولاد مصرفی از فولاد نرمه از نوع معمولا st37 و برخی هم st52 می باشد، که هر یک دارای مقاومت مختص به خود می باشند که با عمل ریخته گری در کارخانه ساخته می شود.

 

 

post1-2

در سازه های فولادی بر خلاف سازه های بتنی ۹۹ درصد ساخت اسکلت سازه در کارخانه صورت می گیرد، که در سازه های بتنی تماما در خود کارگاه ساخته می شود البته بتن مصرفی در سقف برای هر یک از دو سازه از کارخانه مربوطه تهیه می شود.

که این قضیه برای بتن ستون، تیر ودیوار حایل به همین منوال می باشد.

که در کارگاه فقط کار اجرا صورت می گیرد و نباید هیچ گونه ساخت و یا اصلاحی انجام شود، چرا که این کار نیاز به نظارت افراد مجرب می باشد تا در عملکرد اعضا و در کل خود سازه معضلی ایجاد نشود.

یکی از مهمترین قسمت های اجرای سازه ،اجرای راه پله می باشد که یک معضل برای مهندسین اجرا می باشد، که گاها نقشه های شاپ دراین تهیه شده برای هر دستگاه راه پله به درستی ساخته نشده و باید نقشه های ازبیلت تهیه شود.

و در کل کسی می تواند در اجرا به جایگاه سرپرستی کارگاه برسد که اولا دارای تجربه کافی باشد و اینکه توان مدیریتی در تعامل با زیر دستان به شکل درست داشته باشد تا بتواند کار را به سرانجام برساند.

در جلسات آینده به باز کردن این موضوعات می پردازم تا با درستی کار آشنا شوید.

با تشکر

علی رضایی

دیدن سایر جلسات
تبلیغات شما

درباره ی علی رضایی

علی رضایی
علی رضایی هستم هدف من در راستای ایجاد این فضای آموزشی تبادل فکر، علم و فناوری است که جامعه مهندسی به شدت به آن نیازمند می باشد پس با تمام توان برای احیای این هدف می کوشم.

یک دیدگاه

  1. حسین عباسی

    سلام چرا پی دی اف این مطالب موجود نیست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هنوز عضو کانال تلگرام نیستی؟
جدید ترین آموزش ها رو از دست نده