جلسه دوم معرفی سازه های فولادی

جلسه دوم معرفی سازه های فولادی

جلسه دوم معرفی سازه های فولادی

آماده کردن کارگاه:

پس از تحویل کارگاه ، پیمانکار باید بر اساس ضوابط و مندرجات قرارداد نسبت به آماده سازی کارگاه
اقدام نماید.

آماده سازی اولیه به منظور استقرار عوامل اجرایی و شروع کار به شرح زیر است:

تخریب ساختمانهای موجود:

ساختملن های موجود و قدیمی که در محل اجرایی پروژه بایستی مورد تخریب قرار گیرند.که این کار باید با نظر کارفرما طبق دستورات دستگاه نظارت صورت جلسه و تخریب شوند.

قبل از شروع به تخریب ساختمان های قدیمی بایستی تمامی موارد ایمنی و اصول فنی در مورد قطع و کنترل انشعابات خطوط آب، برق، تلفن و … با هماهنگی سازمانهای زیربط رعایت شود ، و مصالح (نخاله های به وجود آمده در محل های درست انبار گردد.

توجه: آثار باستانی از این بند مجزاست و هر گونه اقدام آن باید زیر نظر سازمان های زیربط صورت گیرد.

تسطیح محوطه، گودبرداریها و زهکشی:

اگر محوطه محل پروژه دارای پستی ها و بلندی هایی باشد، باید با هماهنگی با دستگاه نظارت نسبت به تسطیح کردن آن تا رسیدن به تراز مورد نظر صورت گیرد.

گودبرداری محل پروژه باید با رعایت موارد ایمنی و حفظ ساختمان های موجود همجوار رعایت مقررات و دستورالعمل های شهرداری ها و وزارت کار صورت گیرد.

اگر محل پروژه در شهر و محل مسکونی باشد ،پیمانکار موظف است محوطه محل پروژه را با دیوارهای موقت از بیرون کارگاه جدا سازد و همچنین موارد ایمنی را برای عبور و مرور افراد در محوطه پروژه را مد نظر داشته باشد چراکه هرگونه اتفاقی گریبان گیر پیمانکار خواهد شد.

2

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

نقاط نشانه و مبدأ:

برای پیاده کردن قسمتهای مختلف پروژه و تعیین حدود قانونی کار و مرز عملیات قرارداد بر اساس نقشه های اجرایی، مقدار کافی نقاط نشانه و مبدأ از طرف کارفرما و دستگاه نظارت طی صورتجلسه های هنگام تحویل زمین در اختیار پیمانکار قرار داده خواهد شد. پیمانکار موظف است نسبت به حفظ و حراست این نشانه ها ضمن عملیات اجرایی و تا پایان کار و تحویل موقت اقدام نماید. در صورت نیاز پیمانکار موظف است بر اساس نشانه های اصلی نسبت به ایجاد نشانه های فرعی و کمکی اقدام نماید. این نشانه ها باید توسط پایه های بتنی حداقل ۱۵ ×۱۵و ارتفاع ۷۰ سانتیمتر ساخته شود و حداقل ۲۰سانتیمتر از آن، از سطح زمین تسطیح شده اجرای عملیات بالاتر باشد.
با تشکر

گروه مهندسی عمران نوین

علی رضایی

 

[button color=”blue” size=”medium” link=”http://omranovin.ir/%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%84-%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%AF%DB%8C-0-100/” icon=”” target=”true”]دیدن سایر جلسات[/button]

علی رضایی هستم هدف من در راستای ایجاد این فضای آموزشی تبادل فکر، علم و فناوری است که جامعه مهندسی به شدت به آن نیازمند می باشد پس با تمام توان برای احیای این هدف می کوشم.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

[mailpoet_form id="1"]

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۴۹۷

مقاله های مرتبط :

جدیدترین محصولات فروشگاه ما

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *