صفحه اصلی / دوره های آموزشی / روشهای اجرایی ساختمان سازی
تبلیغات شما
اجرای ساختمان
امیرحسین هراتی
۲۹ اردیبهشت, ۱۳۹۵ یک دیدگاه بگذارید 975 بازدید

روشهای اجرایی ساختمان سازی

روشهای اجرایی ساختمان سازی

در این پست برای شما عزیزان قسمت های داربست و صرفه جویی در مصرف انرژی از روش های اجرایی ساختمان سازی را قرار دادیم.که به توضیح مختصری در مورد آن میپردازیم و در آخر شما میتوانید منبع اصلی آن را که کامل و دقیق،مسائل در آن بررسی شده است را بصورت pdf دانلود کنید.

صرفه جویی در مصرف انرژی:

مصرف کلان انرژی در ساختمان،ضمن اینکهموجب آلودگی هوا و محیط زیست میشود هزینه ی زیادی را به کشور تحمیل میکند.لذا با بهینه سازی مصرف انرژی میتوان علاوه بر تامین آسایش ساکنان ،۵۰تا ۸۵ درصد در مصرف انرژی صرفه جویی کرد.در این راستا مقررات ملی ساختمان در مبحث ۱۹ و راهنمای آن دستورالعمل هایی را صادر کرده است که رعایت آن الزامی است.که به اختصار در مورد بعضی از آن ها صحبت خواهیم کرد.

عایق حرارتی:برای جلوگیری از تبادل گرما و سرما بین فضاهای داخلی و خارجی ساختمان در فصول مختلف  ،و در نتیجه صرفه جویی در مصرف انرژی ضروری است که دیواره های خارجی بنا عایق حرارتی شود.

طبق تعریف عایق حرارتی عبارت است از مصالح یا سیستم مرکبی که انتقال گرما یا سرما از محیطی به محیط دیگر را کاهش میدهد. عایق حرارتی ممکن است توانایی دیگری مانند تحمل بار و صدای بندی نیز داشته باشد.

دیوار دو لایه:اگر دیوار از دو لایه مصالح ساختمانی ساخته شود و در وسط آن یک لایه هوا وجود داشته باشد از انتقال گرما از دیوار به مقدار زیادی کاسته میشود.(البته نه به اندازه ی وجود عایق جرارتی)باید توجه شود که لایه هوا از ۱۰ سانتی متر بیشتر نشود زیرا در این صورت جریان هوای میانی دیوار سبب افزایش انتقال گرما میشود.ضمنا ضروری است در این نوع دیوار ها پیش بینی لازم برای دفع آبهیی که به لای هوا میرسد صورت گیرد.

در اینجا به همین توضیح در مورد عایق های حرارتی اکتفا میکنیم البته شما عزیزان میتوانید برای دستیابی به اطلاعات جامع و دقیق در مورد عایق  های حرارتی و داربست ها فایل pdf را دانلود کنید.

رمز فایل:www.omranovin.com

 

دانلود فایل

 

تبلیغات شما

درباره ی امیرحسین هراتی

امیرحسین هراتی
امیرحسین هراتی هستم/هدف از ایجاد این محیط ارائه مطالب کاربردی و مفید در زمینه مهندسی عمران و بالا بردن دانش همدیگر است امیدوارم بتوانم سهم کوچکی در این کار داشته باشم. راه ارتباطی: harati@omranovin.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هنوز عضو کانال تلگرام نیستی؟
جدید ترین آموزش ها رو از دست نده