تبلیغات شما
مصالح ساختمان
پیمان خدام خراسانی
۲۸ خرداد, ۱۳۹۵ یک دیدگاه بگذارید 839 بازدید

مصالح ساختمانی

مصالح ساختمانی

با عرض سلام خدمت شما عزیزان. در این پست برای شما کتاب مصالح ساختمانی از مجموعه کتب فنی حرفه ای را در نظر گرفته ایم. ابتدا مقدمه ای در مورد آن بیان کرده و شما عزیزان میتوانید فایل کامل کتاب را در انتها دانلود کنید.

سرزمین ایران از دیدگاه روند تکاملی پیدایی و بهره برداری مصالح دارای تاریخ باستانی و پیوسته است. از دوران های پیش از تاریخ مدون ، این سرزمین باستانی شاهد ، تازه جویی های ساکنان نخستین ان و پیدایی و براوردن و بهره گیری آنان از  مواد از مواد بوده است. در دوره های تاریخی نیز ایران علاوه بر آنکه جایگاه مواد و مصالح تازه و دارنده ی ذخایر فراوان بوده است. بعلت موقعیت جغرافیایی خویش گذرگاه موج های تمدن باستانی چون میانرود و چین و مصر و یونان بشمار می آمده است. از ارزش آب سنگ چوبنفت و فلز ها در کتاب ها و نوشته های مذهبی مانند و اوستا و قرآن یاد شده است و در افسانه های کهن نیز از ابزار و صنایع و مواد داستان های ملی آورده شده و در اعتقادات مردم هر زمان بازتاب یافته است.

بموازات پیشرفت صنعت و فن آوری نوین در ساختمان سازی ، مصالح ساختمانی متنوع و جدید به بازار عرضه میگردد. این مصالح ممکن است در اسکلت اصلی ساختمان یا برای مواد تکمیلی و تزیینی بکار رود.

بعضی از مصالح ساختمانی را که سالهاست مورد استفاده قرار میگیرد(مصالح سنتی) مینامند. در فن آوری جدید تنها طرز استفاده و محافظت همچنین افزایش مقاومت مصالح سنتی  بررسی و ارزیابی میشود تا از این رهگذر اگر کاستی در بکار بردن این مصالح وجود داشته باشد برطرف شود.

شناخت عمیق از مصالح منجر به توانا شدن در انتخاب صحیح مصالح با توجه به نکاتی از قبیل مقاومت و ایستایی ف دوام و پایداری، هماهنگی و مناسبت با عملکرد با در نظر داشتن چارچوب های اقتصادی ، همنشینی با سایر مصالح و مطابقت مصالح با محدودیت اجرایی میشود.

در اینجا مقدمه های از مصالح ساختمانی را ملاحظه کردید.امید است که این مبحث برای شما مفید واقع شود.

پیمان خدام خراسانی – گروه مهندسی عمران نوین

پسورد فایل: www.omranovin.com

ِDownload

 

تبلیغات شما

درباره ی پیمان خدام خراسانی

پیمان خدام خراسانی
پیمان خدام خراسانی هستم | یکی از اهداف بنده در ایجاد این سایت،ارائه خدمات به روز در عرصه مهندسی بوده و امیدوارم این فعایت بنده گام کوچکی در راستای هدف بزرگ گروه ما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هنوز عضو کانال تلگرام نیستی؟
جدید ترین آموزش ها رو از دست نده