صفحه اصلی / کتاب و جزوه / کتب فنی حرفه ای / مقررات و ضوابط عمومی ساختمان
تبلیغات شما
استاندارد های ساختمانی
پیمان خدام خراسانی
۲۰ خرداد, ۱۳۹۵ یک دیدگاه بگذارید 764 بازدید

مقررات و ضوابط عمومی ساختمان

مقررات و ضوابط عمومی ساختمان

با عرض سلام خدمت شما عزیزان. در این پست برای شما کتاب مقررات ملی و ضوابط عمومی ساختمان از مجموعه کتب فنی حرفه ای را در نظر گرفته ایم. ابتدا مقدمه ای در مورد آن بیان کرده و شما عزیزان میتوانید فایل کامل کتاب را در انتها دانلود کنید.

ساخت و ساز و تولید ابنیه و ساختمان در سطح کشور توسط متولیان خصوصی و متولیان عمومی انجام میشود و به منظور اصول و قواعد طراحی و اجرایی و نحوه ی نظارت صحیح بر این عملکردها، دستورالعمل ها ، ضوابط، آیین نامه ها و بخش هاای اجرایی و مقررات ملی ساختمان تدوین شده است وتحت پوشش قانون نظام مهندسی در کل کشور به اجرا درمی اید. در این رابطه کلیه نهاد های قانونی و شخصیت های حقوقی اعم از خصوصی و عمومی طبق قانون نظام مهندسی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی مکلف به تبعیت ظوابط مذکورند.

امروزه مقرراتی در این موارد تدوین شده و میشوند که نه تنها ناظر بر حقوق و تکالیف افراد نسبت به هم بلکه حاکم بر حقوق و تکالیف متقابل افراد و اجتماع و حتی ناظر بر حقوق و تکالیف جوامع مختلف نسبت به هم میباشد، تا جایی که مقررات وضوابط مربوط به محیط زیست و حفظ شرایط مناسب زیستی بر روی کره خاکی ، عملا جهان شمول میباشد.

در دنیای امروز بطور اعم در عرصه ی فعالیت های صنعتی، استاندارد ها و آیین کابردها شاخصی برای بخش پیشرفت صنعتی و فنی جوامع مختلف به حسلب می آیند. در واقع اگر کشوری دارای استانداردهای منسجم و روشن آیین کاربردها و آیین نامه های پیشرفته در زمینه خای مختلف باشد، از سطح صنعتی و فنی بالایی برخوردار است. و اگر کشوری فاقد چنین استانداردها و آیین نامه هایی باشد ، در زمینه صنعتی و فنی دچار آشفتگی و عقب ماندگی است.

در اینجا مقدمه های از مقررات و ضوابط عمومی ساختمان را ملاحظه کردید.امید است که این مبحث برای شما مفید واقع شود.

پیمان خدام خراسانی – گروه مهندسی عمران نوین

پسورد فایل: www.omranovin.com

Download

 

تبلیغات شما

درباره ی پیمان خدام خراسانی

پیمان خدام خراسانی
پیمان خدام خراسانی هستم | یکی از اهداف بنده در ایجاد این سایت،ارائه خدمات به روز در عرصه مهندسی بوده و امیدوارم این فعایت بنده گام کوچکی در راستای هدف بزرگ گروه ما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هنوز عضو کانال تلگرام نیستی؟
جدید ترین آموزش ها رو از دست نده