تبلیغات شما
نقشه برداری
پیمان خدام خراسانی
۱۳ خرداد, ۱۳۹۵ یک دیدگاه بگذارید 1,006 بازدید

نقشه برداری

نقشه برداری

با عرض سلام خدمت شما عزیزان. در این پست برای شما نقشه برداری از مجموعه کتب فنی حرفه ای ساختمان را انتخاب کردیم . در ابتدا توضیح مقدماتی در مورد کلیات نقشه برداری گفته میشه و شما عزیزان میتوانید برای مطالعه مطالب بصورت گسترده تر میتوانید فایل کتاب را در انتها دانلود کنید.

کلیاتی در مورد نقشه برداری

علم نقشه برداری علمی است که هدف آن تعیین موقعیت نقاط یا عوارض مختلف می باشد. تعیین موقعیت کاری است که اغلب هر روز با آن مواجه هستیم. انسان از دیر باز قبل از آنکه نوشتن و خواندن را فرا گیرد، بصورت ابتدایی آشنا بوده است. بطور مثال وقتی شما طرح یک ساختمان را در روی یک صفحه کاغذ ترسیم میکنید شما کار تعیین موقعیت انجام میدهید و وقتی میخواهید آنرا در روی زمین پیاده کنید در حقیقت موقعیت را شما پیاده میکنید.

یا برای رفتن از مدرسه به خانه کوتاه هرین راه را انتخاب میکنید تا با طی مسیر کوتاه تری به خانه برسید.

این ها همه و همه بحث تعیین موقعیت است بدون بحث تعیین موقعیت تصمیم های مدیریتی و طراحی ها دچار مشکل خواهند شد و در هر طرحی وقتی اشیا در موقعیت مناسب خود قرار میگیرند طرح کارایی، استحکام و زیبایی خاصی را خواهد داشت.

حال با توجه به مطالب بیان شده میتوان تعیین موقعیت را مکان یابی نقاط مورد نظر در یک سیستم مختصات مشخص و از قبل تعریف شده ذکر کرد. در نقشهبرداری برای رسیدن به این مختصات از مجموعه مشاهدات استفاده کرد. مجموعه  مشاهدات در نقشه برداری شامل اندازه گیری فاصله، اندازه گیری اختلاف ارتفاع و اندازه گیری زاویه میباشد.

بطور کلی مشاهدات مجموعه عواملی است که با وسایل نقشه برداری اندازه گیری میشود و سپس در یکسری فرمول های ریاضی قرار گرفته تا به تعیین موقعیت برسد. اما در برخی مواقع ممکن است که تعداد نقاط تعیین شده زیاد باشد در آن حالت آنها را  در روی یک صفحه با اصول خاصی میتوان نشان داد که بدین صورت نقشه تهیه میشود.

در اینجا به همین توضیحات مختصر اکتفا میکنیم. شما عزیزان میتوانید فایل را در قسمت زیر دانلود کنید.

پیمان خدام خراسانی – گروه مهندسی عمران نوین

پسورد فایل:www.omranovin.com

Download

 

تبلیغات شما

درباره ی پیمان خدام خراسانی

پیمان خدام خراسانی
پیمان خدام خراسانی هستم | یکی از اهداف بنده در ایجاد این سایت،ارائه خدمات به روز در عرصه مهندسی بوده و امیدوارم این فعایت بنده گام کوچکی در راستای هدف بزرگ گروه ما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هنوز عضو کانال تلگرام نیستی؟
جدید ترین آموزش ها رو از دست نده