صفحه اصلی / کتاب و جزوه / کتب فنی حرفه ای / کاربرد رایانه در نقشه کشی معماری
تبلیغات شما
کاربرد رایانه در نقشه کشی معماری
پیمان خدام خراسانی
۱۹ مرداد, ۱۳۹۵ یک دیدگاه بگذارید 1,069 بازدید
کاربرد رایانه در نقشه کشی معماری

کاربرد رایانه در نقشه کشی معماری

کاربرد رایانه در نقشه کشی معماری

با سلام . با یک پست دیگر از کاربرد رایانه در نقشه کشی معماری در خدمت شما هستیم.

خدمت شما عزیزان. در این پست برای شما کتاب کاربرد رایانه در نقشه کشی معماری از مجموعه کتب فنی حرفه ای را در نظر گرفته ایم. ابتدا مقدمه ای در مورد آن بیان کرده و شما عزیزان میتوانید فایل کامل کتاب را در انتها دانلود کنید.

طراحی به کمک رایانه یا کَد، (Computer Aided Design) به استفاده از فناوری رایانه در فرایند طراحی و مستندسازی طراحی گفته می‌شود. امروزه بسیاری از مراحل طراحی اجزاء مختلف توسط رایانه انجام می‌شود. بسیاری از مدل ها تحت شرایط مختلف باید مدل شوند و اگر بخواهیم تحت بررسی واقعی قرار دهیم مستلزم هزینه‌های بسیار زیاد می‌شود. با نرم‌افزارهای بسیار متنوع می‌توان این شبیه‌سازی را انجام داد.

نرم‌افزارهای طراحی معماری رایانه‌ای، به نرم‌افزارهایی اطلاق می‌شود که کار مدلسازی و ویرایش اشکال را به کمک رایانه انجام می‌دهند. امروزه بیش‌تر نرم‌افزارهای طراحی به کمک رایانه، نه تنها توانایی ایجاد و ویرایش نقشهٔ دوبعدی و سه‌بعدی مدل ها را دارند، بلکه توانایی تبدیل این مدل ها و اشکال مختلف به طراحی های سازه های و اجرایی را دارا میباشند.

download (1)

download

تمام رشته‌های مهندسی برای طراحی از نرم‌افزارهای مناسب خود استفاده می‌کنند. نرم‌افزارهای مورد استفاده در طراحی معماری و طراحی صنعتی اغلب نرم‌افزارهای گرافیکی هستند. از نرم‌افزارهای سه بعدی که بیشتر در طراحی معماری و طراحی صنعتی استفاده می‌شوند می‌توان به اتوکد، سالیدورکس، اینونتور، سالید اج و مکانیکال دسکتاپ اشاره کرد. علاوه بر این موارد، نرم‌افزارهای گرافیکی دو بعدی مانند فتوشاپ، کورل‌دراو و فری‌هند نیز بسیار پر کاربرد هستند.

images (1)

images

در اینجا مقدمه های از کتاب کاربرد رایانه در نقشه کشی معماری را ملاحظه کردید.امید است که این مبحث برای شما مفید واقع شود.

پیمان خدام خراسانی – گروه مهندسی عمران نوین

پسورد فایل: www.omranovin.ir

Download
تبلیغات شما

درباره ی پیمان خدام خراسانی

پیمان خدام خراسانی
پیمان خدام خراسانی هستم | یکی از اهداف بنده در ایجاد این سایت،ارائه خدمات به روز در عرصه مهندسی بوده و امیدوارم این فعایت بنده گام کوچکی در راستای هدف بزرگ گروه ما باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هنوز عضو کانال تلگرام نیستی؟
جدید ترین آموزش ها رو از دست نده