تبلیغات شما
کارگاه ساختمان
پیمان خدام خراسانی
۱۴ مرداد, ۱۳۹۵ یک دیدگاه بگذارید 847 بازدید
کارگاه ساختمان

کارگاه ساختمان

کارگاه ساختمان

با سلام . با یک پست دیگر از کارگاه ساختمان در خدمت شما هستیم.

خدمت شما عزیزان. در این پست برای شما کتاب کارگاه ساختمان از مجموعه کتب فنی حرفه ای را در نظر گرفته ایم. ابتدا مقدمه ای در مورد آن بیان کرده و شما عزیزان میتوانید فایل کامل کتاب را در انتها دانلود کنید.

کارگاه، در لغت به معنی محل انجام کار،اتاق یا ساختمانی است که هم فضا و هم ابزار (یا ماشین‌آلات) مورد نیاز برایساخت یا تعمیر کالاهای ساخته‌شده را ارائه می‌کند. صرف نظر از کارخانه‌های بزرگ، کارگاه‌ها تنها مکان‌های تولیدی در روزهای پیش از صنعتی‌شدن بودند.

از نظر حقوقی «کارگاه محلی است که کارگر به درخواست کارفرما یا نماینده او در آنجا کار می‌کند». برای نمونه می‌توان به موسسات صنعتی، کشاورزی، معدنی، ساختمانی، ترابری، مسافربری، خدماتی، تجاری، تولیدی، اماکن عمومی وامثال آن‌ها اشاره کرد.

گاه به محوطهٔ اجرای پروژه‌های ساختمانی و غیره نیز کارگاه گفته می‌شود

download (1) download (2) download images

در حقیقت کارگاه ساختمانی محل زندگی مهندسان است . جایی که مهندسان بیشتر عمر خود را در انجا با همکاران خود به سر می برند . اغراق نیست اگر بگویم یک مهندس بیشتر از آنکه در کنار همسر و کودکانش باشد در کارگاه ساختمانی خود زندگی میکند . گاه این کارگاه یک قطعه راه  در میان کویر و یا کوهستانهای صعب العبور است وگاه  یک سایت تخصصی پرتاب موشک و گاه یک برج چند طبقه مسکونی ، آنچه در تمامی این کارگاه ها مشترک است اجزاء اصلی بدنه اجرایی آن کارگاه است

هر کارگاه  دارای سه گروه کاملا مجزا از یکدیگر است

اول کارفرما که هزینه آنچه ساخته می شود را می پردازد

دوم پیمانکار که شرکتی است که ابزار و تجهیزات مورد نیاز ساخت و ساز را دارا بوده و وظیفه ساختن انچه کارفرما بدان نیاز دارد را برعهده دارد

سوم مشاور که کار ان ارائه خدمات به کارفرما برای انتقال انچه مورد نیاز کارفرما میباشد با طراحی نقشه های مربوطه و نیز کنترل آنچه ساخته می شود مطابق در خواست کارفرما در چهار چوب قوانین و استاندارد های رایج کشور میباشد . مشاور میتواند دو مسئولیت فوق را جدا گانه یا به طور هم زمان بر عهده داشته باشد یعنی هم طراحی و هم نظارت بر اجرا

کارگر ساختمان، در لغت به معنای کار کننده و کسی که در کارگاه ساختمانی کار می‌کند و مزد می‌گیرد است، که در مقابل کارفرما قرار دارد. آموزش و صلاحیت کارگران ماهر یا کارگران فنی ساختمان و استادکاران ساختمان ضمن دریافت کارت مهارت درجه ۱پ تا ۳ از طریق پروانه مهارت فنی و توسط سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور صادر و انجام می‌شود.

 

 

در اینجا مقدمه های از کتاب کارگاه ساختمان را ملاحظه کردید.امید است که این مبحث برای شما مفید واقع شود.

پیمان خدام خراسانی – گروه مهندسی عمران نوین

پسورد فایل: www.omranovin.ir

Download
تبلیغات شما

درباره ی پیمان خدام خراسانی

پیمان خدام خراسانی
پیمان خدام خراسانی هستم | یکی از اهداف بنده در ایجاد این سایت،ارائه خدمات به روز در عرصه مهندسی بوده و امیدوارم این فعایت بنده گام کوچکی در راستای هدف بزرگ گروه ما باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هنوز عضو کانال تلگرام نیستی؟
جدید ترین آموزش ها رو از دست نده