اجرای ساختمان های بتن آرمه-جلسه چهارم

اجرای ساختمان های بتن آرمه-جلسه چهارم

اجرای ساختمان های بتن آرمه-جلسه چهارم

به نام یکتا مهندس هستی

چهارمین جلسه از سری جلسات آموزش اجرای ساختمان های بتن آرمه

شرایط لازم برای اجرای موفقیت آمیز طرح

اجرا کنندگان طرح های ساختمانی باید توجه داشته باشند که علاوه بر آنکه بخش قابل توجهی از ثروت ملی بصورت ساختمان از گردش خارج شده و راکد میماند،فضاهای تولیدی،آموزشی،بهداشتی و غیره نیز که بدست آنان ساخته میشوند. اگر بنحو مطلوب اجرا نشده ،از پایانی کافی برخوردار نباشند و نتوانند وظایف خود را انجام دهند. اجتماع ضرر خواهد کرد.اجرای ساختمان ها بنحو مطلوب و برخوردار بودن آن از پایایی کافی در گروی آن است که برداشتن شش گام اصلی فوق با رعایت جمع جهات صورت پذیرد.

برای اینکه این شش گام اصلی با موفقیت برداشته شوند و با مراعات همه جانبه شرایط کار و کارگاه،برنامه ای مناسب تهیه و طرح طبق مشخصات مورد نظر ،با حراقا هزینه و حصول حداکثر نتیجه اجرا شود.اجرا کننده باید شناخت کافی از مشخصات و همه عوامل موثر در کار داشته باشد.

این مسئله در مورد تمام بناها صادق،هرچند که بسته به حجم کار و نوع کار و سایر شرایط ممکن است برخی از گام ها محدود تر و یا گسترده تر باشند.

مشخصات مورد نظر علاوه بر نقشه ها ، در دفترچه مشخصات فنی عمومی و دفترچه مشخصات فنی خصوصی درج میشوند.در این مدرک به استانداردهای مصالح  و فرآورده ها، استاندارد های آزمایش و کنترل کیفیت مصالح و فرآورده ها ، آیین نامه کاربردها، آیین نامه ها مقررات ملی ساختمانی کشورر اشاره میشود.در پیمان هایی که مبتنی در فهرست بها بسته میشوند بخشی از مشخصات در فهرست مزبور منعکس میگردد.این  فهرست  صراحت دارد که به ازای انجام چه کاری و با چه مشخصاتی چه پ.لی باید به انجام دهنده پرداخت شود.بعبارت دیگر در فعرست بها آحاد بها برای هریک از اقلام کار ،نوع مصالح، نحوه کاربرد و اجرا، مشخصات کار انجام شده و نحوه اندازه گیری کار انجام شده ارائه داده شده است. این مدارک را باید تمام دست اندر کاران اجرا بشناسند و در موارد لازم از آنها استفاده کنند.

در جلسه آینده با مدارک رسمی که اجرا کنندگان باید بشناسند را بررسی میکنیم.

موفق و پیروز باشید

پیمان خدام خراسانی – گروه مهندسی عمران نوین

 

[button color=”blue” size=”medium” link=”http://s6.picofile.com/file/8247087876/%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%DB%8C_%D8%A8%D8%AA%D9%86_%D8%A2%D8%B1%D9%85%D9%87_%D8%AC%D9%84%D8%B3%D9%87_%DA%86%D9%87%D8%A7%D8%B1%D9%85.pdf.html” icon=”” target=”true”]دانلود PDF[/button]

پیمان خدام خراسانی هستم | یکی از اهداف بنده در ایجاد این سایت،ارائه خدمات به روز در عرصه مهندسی بوده و امیدوارم این فعایت بنده گام کوچکی در راستای هدف بزرگ گروه ما باشد.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

[mailpoet_form id="1"]

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۴۹۷

مقاله های مرتبط :

جدیدترین محصولات فروشگاه ما

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *