تبلیغات شما
cement-silos
امیرحسین هراتی
۳ مرداد, ۱۳۹۵ یک دیدگاه بگذارید 1,683 بازدید

سيلوي سيمان

سيلوي سيمان

با سلام با معرفی سیلوی سیمان در خدمت شما عزیزان هستیم.

معرفي، موارد استعمال، مشخصات فني و ظرفيت

سيمان مورد نياز كارگاه كه براي توليد بتن و ملات به كار مي رود از كارخانجات و يا توزيع كننـدگان سـيمان خريـداري و حمـل ميشود و در كارگاه در محلهايي كه براي آن در نظر گرفته شده نگهداري مي گردد. بر حسـب نـوع كـار و صـرفه اقتصـادي و فنـي مي توان سيمان را به در صورت فله و پاكتي خريداري كرد. براي كارهاي با حجم بالا استفاده از سيمان فلهاي تـرجيح دارد چـرا كـه ارزانتر از سيمان پاكتي است و ضايعات ناشي از پاره كردن پاكتها از بين مي رود و كيفيـت نگهـداري سـيمان و حفاظـت آن در برابـر رطوبت بيشتر است، ضمن آنكه توزين و انتقال آن به بچينگ نيز راحتتر صورت ميگيرد. در كنار اين عوامل ايجـاد آلـودگي كمتـر و تميزي بيشتر نيز از مزاياي استفاده از سيمان به صورت فله اي است. استفاده از سيمان فلهاي نيازمند استقرار سيلوهاي سيمان در كارگاه ميباشد. در اين حالت سيمان مسـتقيما از سـيلوهاي كارخانـه وارد بونكرهاي سيمان ميشود و اين تجهيزات سيمان را به دور از رطوبت كاملا سالم به كارگاه مي رسانند. بونكرهاي سـيمان داراي كمپرسورهايي هستند كه به منظور تخليه سيمان مورد استفاده قرار ميگيرد. پس از توقف بونكر در كنار سيلو، لوله تخليه بونكر به لوله تغذيه سيلو متصل ميشود و سيمان با فشار هوا از طريق لوله تغذيـه از بالاي سيلو وارد آن ميشود.

مسائلي كه در ارتباط با اين سيلوها وجود دارد عبارتند از روش پركردن و خالي كردن سيمان از سيلو، حجم ذخيره سيمان، جـنس مواد مورد استفاده در سازه سيلو و شكل فيزيكي آن و در نهايت تاثير عوامل جوي بر آن كه اين موارد بايد همواره مـورد توجـه قـرار گيرد تا سيلو عملكرد مطلوبي داشته باشد.

1

انواع سيلوها

سيلوها عمدتا روش كار يكساني دارند و تفاوت آنها غالبا مربوط به حجم آنها مي باشد كه با توجه به ايـن امـر امـروزه سـيلوها در ظرفيتهاي مختلف براي كارهاي مختلف در دسترس ميباشند.

2

دانلود فایل WORD دانلود فایل PDF
تبلیغات شما

درباره ی امیرحسین هراتی

امیرحسین هراتی
امیرحسین هراتی هستم/هدف از ایجاد این محیط ارائه مطالب کاربردی و مفید در زمینه مهندسی عمران و بالا بردن دانش همدیگر است امیدوارم بتوانم سهم کوچکی در این کار داشته باشم. راه ارتباطی: harati@omranovin.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هنوز عضو کانال تلگرام نیستی؟
جدید ترین آموزش ها رو از دست نده