صفحه اصلی / کتاب و جزوه / دانشگاهی / Civil Engineering Handbooks
تبلیغات شما
Civil Engineering Handbooks
Civil Engineering Handbooks

Civil Engineering Handbooks

Civil Engineering Handbooks

با سلام. با یک پست دیگر از مجموعه کتاب های کمیاب و کاربردی Civil Engineering Handbooks(کتابچه های مهندسی عمران) از بهترین محققان جهان در زمینه طراحی لرزه ای و طراحی سازه ای  در خدمت شما دوستان هستیم . در ابتدا مقدمه ای در مورد مهندسی عمران و دانش عمرانی بیان می کنیم و شما می توانید مجموعه کتاب ها را در انتهای متن بصورت رایگان دانلود کنید.

ابتدا بهتر است که با مفهوم هندبوک آشنا شویم و بدانیم که چرا به این نوع کتاب ها هندبوک گفته می شود.

هندبوک یک نوع کتاب مرجع یا مجموعه‌ای از کتاب‌های راهنماست که دربردارنده اطلاعات و داده های کافی و فراگیری از مسائل بنیادی یک موضوع است. ساختار  آنها معمولا به گونه ای سازمان داده می شود تا بتوان از آنها به عنوان یک کتاب مرجع آماده استفاده کرد.

مهندسی عمران یکی از حرفه‌های مهندسی است که به طراحی، نگهداری و ساخت سازه‌های مصنوعی و طبیعی شامل جاده‌ها، پل‌ها، کانال‌ها،سدها و ساختمان‌ها می‌پردازد. از لحاظ قدمت، مهندسی عمران پس از مهندسی جنگ، دومین نظام مهندسی به حساب می‌آید و امروزه مهندسی عمران، حد واصل مهندسی نظامی و مهندسی غیرنظامی محسوب می‌گردد. مهندسی محیط زیست، مهندسی ژئوتکنیک، ژئوفیزیک، ژئودزی،مهندسی کنترل، مهندسی حمل و نقل، علوم زمین، علوم جوی، مهندسی قانونی، مهندسی شهری، مهندسی هیدرولیک، علم مواد، مهندسی سازه‌های دریایی، مدیریت سواحل، نقشه‌برداری و مهندسی سازه از جمله زیرشاخه‌های مهندسی عمران هستند.

مهندسی عمران به عنوان یکی از بخش های اصلی در ساخت و ساز در کنار رشته های تاسیسات و معماری با ورود ابزارهای نوین مدل سازی اطلاعات ساختمان BIM دچار تحول شده و بسیاری از تحلیل های سازه ها به کمک این نرم افزارها درحال انجام است.

در اینجا مقدمه ای از مهندسی عمران را مشاهده کردیم. امید است که این مطلب آموزشی برای شما مفید واقع شود.در قسمت زیر شما می توانید مجموعه کتاب ها را بصورت رایگان دانلود کنید.

موفق و پیروز باشید

پیمان خدام خراسانی _ گروه مهندسی عمران نوین

پسورد فایل: www.omranovin.ir

The Civil Engineering Handbook-part1 The Civil Engineering Handbook-part2

 

تبلیغات شما

درباره ی پیمان خدام خراسانی

پیمان خدام خراسانی
پیمان خدام خراسانی هستم | یکی از اهداف بنده در ایجاد این سایت،ارائه خدمات به روز در عرصه مهندسی بوده و امیدوارم این فعایت بنده گام کوچکی در راستای هدف بزرگ گروه ما باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هنوز عضو کانال تلگرام نیستی؟
جدید ترین آموزش ها رو از دست نده